انواع پلمپ در گنج یابی

انواع پلمپ در گنج یابی

انواع پلمپ در گنج یابی : در گذشته برای مخفی کردن گنجینه خود آنها را در غار ها و اتاقک ها و یا مکان هایی که در دل صخره ها درست میکردند قرار میدند و راه ورودی به آن گنجینه را با استفاده از مواد خاص مسدود میکردند که به آن پلمپ میگویند . شناخت پلمپ ها کار بسیار دشواری است و به سادگی نمیتوان آن را تشخیص داد . زیرا بسیاری از پلمپ ها با رنگ صخره های اطراف خود تقریبا یک رنگ هستند و یا به صورت انحرافی ایجاد میشوند . در برخی موارد نادر در برخی گنجینه های حکومتی بر روی ورودی و اطراف محل گنجینه نشانه هایی قرار میداند تا کسی جرات دستبرد زدن به آن را نداشته باشد .

انواع پلمپ در گنج یابی

نحوه ساخت پلمپ

برای ایجاد پلمپ یک غار معمولا از داخل اقدام به پلمپ میکردند. به این شکل که از داخل غار ابتدا درب ورودی را پلمپ میکردند و سپس اقدام به تله گذاری میکردند و در نهایت افرادی که در ساخت این پلمپ را شرکت میکردند و از راز آن آگاه بودند را میکشتند و معمار اصلی و صاحب گنجینه از هواکش و راه مخفی که فقط در نسخه ذکر شده از آن مکان خارج میشدند . و در نهایت راه خروجی یا هواکش را نیز پلمپ میکردند .

 

انواع پلمپ در گنج یابی و دفینه یابی

  • پلمپ غارها
  • پلمپ اتاقک های زیر زمینی
  • پلمپ راهرو ها
  • پلمپ خزانه های حکومتی

 

در بحث شناخت پلمپ ها حکومتی باید گفت این پلمپ ها معمولا در قلعه ها  قرار دارد . شناخت این نوع از پلمپ ها از روی نشانه های حکومتی حکاکی شده میتوان تشخیص داد به عنوان مثال از روی برجک های نگهبانی. در سایر موارد پلمپ ها به صورت مخفی و دور از چشم افراد قرار دارد . اکثر این پلمپ ها دارای نسخه هستند. باید به این نکته توجه کنید که معمولا بعد از پلمپ ها تله قرار دارد .

 

نکات مهم در مورد پلمپ

  • در فاصله نزدیک به این پلپ ها معمولا یک قلعه و برجک باشد . تا از این پلمپ ها که یک گنجینه بزرگ میبوده محافظت کنند.
  • این پلمپ ها معمولا در دید قرار ندارند.
  • پلمپ ها باید بدون کوچکترین درزی باشند .
  • این پلمپ ها به علت نوع ساخت که در بالا ایجاد شد دارای هواکش هستند.
  • معمولا در نزدیکی پلمپ ها یک چشمه و یک راه قدیمی وجود دارد .
  • در پشت پلمپ ها یک فضای خالی و یا راهرو وجود دارد.

 

ابعاد ورودی پلمپ در گنج یابی

معمولا ابعاد این پلمپ ها از ۱/۵ متر در ۱/۵ متر بیشتر نیست . در مورد زاغه ها و پناهگاهها این ابعاد تا ۲/۵ در ۲/۵ متر نیز میرسد .

ابعاد درب پلمپ ها بسیار مهمه،ما از یکونیم دریکونیم نباید بزرگ باشد، مبحث  زاغه ها کاملا متفاوته یا سرپناه و سکونتگاهها که دونیم دردونیم هم دیدم پلمپ شده بودند.

 

خدمات پس از فروش شرکت فلزیاب غرب :

بعد از اطمینان از اصالت و سالم بودن دستگاه حتما این به این نکته توجه کنید که شرکتی که دستگاه را از آن خرید می کنید دارای خدمات پس از فروش باشد تا در صورتی که بعد از خرید احتیاج به قطعه و یا آموزش داشتید بتوانید با شرکت مورد نظر تماس بگیرید و یا حتی بتوانید دستگاه خود را ارتقا دهید .

شماره تلفن جهت مشاوره رایگان خرید و فروش فلزیاب 

۰۹۳۰۳۵۸۰۰۸۰  – ۰۹۳۸۳۰۰۸۵۳۸

همچنین لینک های زیر را ملاحظه نمایید:

خرید فلزیاب ، خرید گنج یاب ، تعمیر فلزیاب  ،

خرید و فروش فلزیاب تصویری ، خرید و فروش فلزیاب 

همچنین از طریق راه های زیر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

کارشناس خرید و فروش فلزیاب تلگرام

 

 

اینستاگرام فلزیاب غرب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button