تله در گنج یابی

تله در گنج یابی

تله در گنج یابی : معمولا در زمان های گذشته برای محافظت از گنجینه ها و یا قبر پادشاهان و فرماندهان خود آنها را مخفی میکردند و برای اینکه بعدا بتوانند آنها را پیدا کنند ، برای انها از آثار و نماد و نشانه استفاده میکردند . اما گاهی برای حفاظت بیشتر از گنجینه های خود از تله استفاده میکردند تا اگر کسی از روی نشانه ها به انها رسید برای برداشتن آنها دچار مشکل شود .  در ادامه شما را با انواع تله آشنا میکنیم .

 

تله در گنج یابی

انواع تله در گنج یابی

تله های فیزیکی :

اصل عملکرد این نوع از تله ها بر اساس حرکت چرخ دنده ها است . معمولا کار کرد آنها بر اساس دو اصل نیرو و وزنی که به انها وارد میشود و یا وزنی که از آنها برداشته میشود .

تله های فیزیکی بسیار خطرناک و مرگبار هستند . برای مثال میتوان به ریزش سنگ و آوار ، سقوط در چاه ، مسدود سازی راه ورودی و یا خروجی ، گیوتین ، پرتابی میتوان اشاره کرد . این تله ها معمولا در دیواره ها و سقف و یا کف تونل ها تعبیه میشدند. البته تعداد بسیار کمی از انها با گذشت چندین قرن ممکن است دیگر کار نکنند . اما شما در هر صورت با با احتیاط کامل وارد شوید.

تله فریب و انحراف :

یکی از پرکاربردترین تله ها میباشد . به این صورت که در با ایجاد مسیر های هزارتو سعی در هدایت کردن شما به سمت دیگر دارند و یا با ایجاد مسیر انحرافی قصد منحرف کردن شما را از مسیر اصلی و دفینه دارند .

تله آب :

یکی دیگر از تله هایی که بسیار استفاده میشده است تله آب است . معمولا در این روش به وسیله کانال ها و ناودان ها آب را به سمت محل دفینه هدایت میکردند . گاهی در محل ورود آب نیز گچ یا مواد قرار میداند تا به محض شکستن کانال با آب مخلوط شده و تولید ملات کند تا دسترسی شما را به دفینه مشکل کند .

یکی دیگر از مواردی که تله های آبی مورد استفاده قرار میگیرد شامل تقسیم و انتقال آب به اتاقک های خاصی است محل دفینه را پر آب میکنند و یا اطراف محل دفینه را پر از آب میکنند تا کاوشگر محل دفینه را اشتباه بگیرد .

تله توهم :

یکی از دیگر تله ها که مورد استفاده قرار گرفته تله توهم است . باستانیان با استفاده از خواص برخی گیاهان که ایجاد توهم میکرد تله توهم را میساختند . انها پودر گیاهان را با خاک مخلوط میکردند تا حفار در زمان حفاری آن را استنشاغ کند و دچار توهم و خیالات میشود . با توجه به استرس بالای کار فرد دچار توهم بالا میشود که این امر باعث ترس شدید و ترک محل میشود .

تله ترس :

یکی دیگر از تله هایی که مورد استفاده قرار میگرفته تله ترس و وحشت است . در نوع تله از اتاقک های تاریک استفاده میکردند . در این اتاقک ها و مسیر های پر پیچ و خم با استفاده از گل و سنگ و چوب و یا وسایل دیگر تمثال از یک حیوان و یا یک شکل وحشتناک استفاده میکردند . تا فرد با دیدن انها احساس ترس و وحشت کند و جرئت ادامه نداشته باشد و یا به خاطر ترس و وحشت بالا از ادامه مسیر منصرف شود .

 

مشتریان گرامی شرکت فلزیاب غرب میتوانید جهت دریافت اطلاعات و مشاوره رایگان در مورد خرید و فروش فلزیاب، طلایاب و گنج یاب و یا تعمیر و ارتقا دستگاه فلزیاب خود با شماره ۰۹۳۰۳۵۸۰۰۸۰ و ۰۹۳۸۳۰۰۸۵۳۸ تماس حاصل نمایید. تا از نظرات کارشناسان ما بهره مند شوید.

شرکت فلزیاب غرب معتبرترین مرکز خرید و فروش فلزیاب.

خرید فلزیاب 

فروش فلزیاب 

 

اینستاگرام فلزیاب غرب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button